Detská stomatologie

deti

Péče o dětí

Cena dětské výplně (materiál uvolňující fluor)

  • od 450 Kč

Službu poskytuje

  • KATEŘINA MUDŽÍKOVA
  • ANDRII MANDRO
R

Rodiče se často ptají, kdy by poprvé měli se svým dítětem absolvovat zubní prohlídku. Zpravidla by to mělo být již od 1 roku. Pokud ale rodiče objeví, například při každodenním čištění zubů, nějaké zubní kazy, záněty dásní nebo další jiné odchylky od normálu, je lepší zubního lékaře navštívit i dříve. S dítětem by tyto pravidelné zubní prohlídky měli absolvovat dvakrát do roka.

Součástí preventivní prohlídky u zubního lékaře je klinické vyšetření zaměřené na dobré prořezávání zubů, správný vývoj čelistí, zlozvyky a včasné nalezení případných defektů. Po uzavření mezizubních mezer má docházet i rentgenologické vyšetření v podobě dvou malých snímků (tzv. bite-wing) zaměřené na včasné vyhledání mezizubních kazů. Ty jsou na povrchu zubů pozorovatelné až v pozdějším stádiu. Přibližně v osmi letech se standardně zhotovuje i snímek OPG, na němž jsou vidět obě čelisti včetně zárodků stálých zubů.

První návštěva zubní ordinace s dítětem

Pro dítě by měla být určitě velkým zážitkem v pozitivním slova smyslu. Před takovou návštěvou by měla doma proběhnout příprava. Vhodné je několik dní předem průběh návštěvy s dítětem dopodrobna probrat. Dítěti vysvětlit, jak to v takové ordinaci vypadá, jak to tam chodí, co se tam bude dít. Vlastní návštěva by měla potom vypadat podobně. Dítěti by se mělo vše ukázat, především vyšetřovací nástroje, může se povozit na zubařském křesle, popřípadě si samo rozsvítit světlo nebo napustit vodu do elímku. Před každým úkonem by se mu mělo vše vysvětlit. Důležité je, aby se dítě nebálo a cítilo se dobře.

Jestliže první návštěva probíhá tak, jak má, dítě si nechá prohlédnout ústa, ukáže, jak si čistí zuby, měl by ho lékař pochválit a za jeho chování ho odměnit třeba malou hračkou nebo pěkným obrázkem. Po takovéto příjemné návštěvě zubní ordinace většina dětí ještě doma o ordinaci vypráví a na další návštěvu se i těší. Jiná situace však nastává v případě nutnosti nějakého zákroku u takto malých dětí. To většinou vyžaduje vysokou připravenost dětských zubních lékařů. Jestliže je pak dítě z jakéhokoliv důvodu neošetřitelné v běžném terénu, pak musí být ošetřeno na specializovaných dětských odděleních v rámci klinik.

Naše kontakty

Zubní ordinace Dental Heart

Kontaktujte nás

+420 702 068 668

info@dentalheart.cz

Adresa

Vojtěšská 217,

Neratovice, 277 11

Sledujte nás

Start typing and press Enter to search