Protetika

protetika

Řešení defektů chrupu pomocí fixních a snímatelných náhrad

Cena služby

  • od 7500 Kč

Službu poskytuje

  • KATEŘINA MUDŽÍKOVA
  • ANDRII MANDRO

Fazety jsou snadný a cenově dostupný způsob, jak opravit vady na vašem úsměvu. Dříve pacienti museli několik let nosit rovnátka a podstupovat složité stomatologické zákroky, aby dosáhli oslnivého úsměvu. Díky fazetám se váš sen o krásném úsměvu může proměnit ve skutečnost.

Metalokeramická korunka je vynikající volbou pro ty, kteří chtějí nízkou cenu, funkčnost a přirozený vzhled. Tento typ protetiky se nazývá metalokeramický z toho důvodu, že základ těchto korunek tvoří kov. Jeho tloušťka je celkem slušná – cca 0,5 mm a je vyroben ze slitin na bázi kobaltu a chromu nebo niklu a chromu. Někdy se používá i palladium, zlato a platina.

V poslední době se v protetice stále častěji používají korunky vyrobené z oxidu zirkoničitého. Tyto nesnímatelné konstrukce se skládají ze zirkonového základu, který je pokrytý keramikou. Zubaři zirkonové korunky preferují díky jejich pevnosti a estetickému vzhledu. Z toho důvodu lze zirkonovou korunku nainstalovat na jakýkoli zub, a to i na žvýkací nebo přední zub. Pacienti pak často uvádějí, že jejich umělý zub je lepší než ten přirozený.

Zirkonové korunky jsou vyvíjeny pomocí počítačových technologií. Tato metoda umožňuje vyrábět korunky, které se vyznačují velmi vysokou přesností a ideálně tak sedí v ústech pacienta.

Můstková protéza je nejběžnější druh fixní protézy. Vypadá opravdu jako můstek, který je připevněn k zubům pomocí korunek, korunek s čepy nebo inlayí.

Pokud ztratíme byť jen jeden zub, ztrácíme schopnost adekvátně žvýkat potravu. Velmi často se sousední zuby nakloní do mezery po chybějícím zubu, nebo se zub z protější čelisti začne pohybovat směrem dolů k chybějícímu zubu. Čelisti pak ztrácí svůj přirozený tvar a vzniká deformace skusu.

Někdy se po odstranění žvýkacích zubů mezi předními zuby vytvoří mezery, protože zuby se odchylují směrem k místu po odstraněném zubu. To samozřejmě změní estetický vzhled chrupu, proto je důležité včas kontaktovat zubního lékaře a zkonzultovat s ním protetické ošetření.

Snímatelné zubní protézy představují způsob, jak nahradit chybějící zuby a okolní tkáně. Existují dva typy zubních protéz – částečné snímatelné náhrady a totální snímatelné náhrady. Totální zubní protézy se volí v případě, když pacientovi chybí všechny zuby. Absence zubů může být na jedné čelisti nebo na obou najednou. Částečné protézy se používají, když jsou zachovány alespoň některé zuby.

Moderní zubní protézy mají dlouhou výdrž a vypadají skvěle. Jsou vyrobeny ze speciálních akrylových plastů, vyvinutých pro použití ve stomatologii, prostřednictvím různých technik. Vyrábějí se podle individuálních parametrů každého pacienta, podle požadované velikosti, tvaru a barvy. Pokud se o snímatelnou zubní protézu budete správně starat, bude mít krásný vzhled i několik desítek let.

Skeletová protéza. Nejmodernějším způsobem obnovy chybějících zubů je implantace. Ta je však poměrně drahá. Pokud si pacient nemůže dovolit implantaci, stomatologové doporučují instalaci skeletové protézy. Skládá se z několika částí – oblouku vyrobeného z plastu nebo kovu a umělých zubů namontovaných na simulované dásni. Jedná se o jednu z nejpřesnějších, nejpohodlnějších a nejmodernějších technologií, která je široce používána v moderní stomatologii. Instalace se skládá z plastové základny, umělých zubů, propojených kovovým obloukem s upevňovacími prvky. Pomocí tohoto druhu protetiky lze vyřešit problém částečné nebo vícenásobné ztráty zubů.

Naše kontakty

Zubní ordinace Dental Heart

Kontaktujte nás

+420 702 068 668

info@dentalheart.cz

Adresa

Vojtěšská 217,

Neratovice, 277 11

Sledujte nás

Start typing and press Enter to search