Kanálky jsou vyléčené, ale zub stále bolí…

Kořenové kanálky byly vyléčeny správně, ale několik dní nebo dokonce až několik týdnů po zákroku přetrvává nepohodlí. Jedná se o tzv. bolest po výplni, je to pouze přirozená reakce vašeho organismu na zákrok. Není třeba panikařit, bolest odezní sama nebo s malou pomocí léků proti bolesti.

Co dělat, když plomba nebo korunka překáží?

Kořenové kanálky byly vyléčeny správně, ale plomba nebo korunka při skusu překáží – je příliš vysoká. V tomto případě navštivte svého zubního lékaře, který provede opravu. A život bude opět krásný!

Jak reagovat, když jsou kanálky nedostatečně vyléčené?

Kořenové kanálky jsou nekvalitně vyléčené, nedostatečně vyčištěné a špatně uzavřené. Kanálky je nutné přeléčit. Tato situace zpravidla nastává při snaze ušetřit peníze.

Komplikace s kořenovými kanálky: vynechané kanálky a boční větve

Kořenové kanálky mají složitější strukturu, než se předpokládalo. Jsou zde vynechané kanálky nebo boční větve kanálků, které nebylo možné během léčby nalézt. Kanálky je nutné přeléčit. Je vyžadována kompletní diagnostika pomocí operačního mikroskopu.

Prasklina v zubu: obtížná diagnostika

V zubu je prasklina. Diagnostika je obtížná, zub se často musí vytrhnout.

Důležitost kvalitního ošetření kořenových kanálků

Je třeba mít na paměti, že právě kvalita ošetření kořenových kanálků určuje, jak dlouho vám zub může ještě sloužit – několik měsíců nebo i desetiletí.