Protetika

Nově jsme do našich ordinacích zakoupili digitální skener 3shape Trios Wireless

Díky digitálním technologiím medicína v posledních letech dosáhla nové úrovně kvality – úrovně digitální přesnosti. Čím přesněji je korunka zhotovena, tím pohodlnější je pak žvýkání. Díky správně rozložené zátěži nedochází k poškození čelistního kloubu. Čím přesněji korunka k zubu přiléhá, tím déle vám bude sloužit a bude chránit váš zub před bakteriemi.

Medicína budoucnosti je vysoce precizní a individuálně orientovaná. Díky ní dochází ke zlepšení kvality života pacienta.

Korunky budoucnosti chrání nejen zub, ale také zdraví celého ústního a čelistního systému.

Digitální korunky – přesnost až na 2 mikrometry

Čím přesněji korunka k zubu přiléhá, tím déle vydrží. Dnešní korunky se už nevyrábějí „od oka“ jako tomu bylo dřív. Zubař vytvoří 3D model na počítači a zubní technik pomocí digitální frézky zhotoví korunku. Přesnost frézky je 2 mikrometry, tj. 0,002 milimetru. Údaje od výrobce naší frézky 3Shape najdete na adrese https://www.3shape.com/en/scanners/trios.

Odolný zirkon

Korunky se vyrábějí z japonského oxidu zirkoničitého zvaného Katana. Jeho pevnost v ohybu je 11 tun na cm2, což je více než 1100 MPa.

Zirkoniové korunky mají mnoho výhod:

 • jsou odolné,
 • jejich životnost je až 20 let,
 • jsou hypoalergenní,
 • mají výbornou propustnost světla,
 • nemají tmavý lem kolem okraje dásně,
 • jejich výroba je rychlá, již od jednoho dne a více

Náklady na zirkonové korunky jsou téměř stejné jako náklady na metalokeramické korunky. Vyberte si ten materiál, který pro vás bude nejvhodnější. Myslete na své zdraví, ne na cenu!

 • Fazety

  Fazety jsou snadný a cenově dostupný způsob, jak opravit vady na vašem úsměvu. Dříve pacienti museli několik let nosit rovnátka a podstupovat složité stomatologické zákroky, aby dosáhli oslnivého úsměvu. Díky fazetám se váš sen o krásném úsměvu může proměnit ve skutečnost.

 • Metalokeramická korunka

  Metalokeramická korunka je vynikající volbou pro ty, kteří chtějí nízkou cenu, funkčnost a přirozený vzhled. Tento typ protetiky se nazývá metalokeramický z toho důvodu, že základ těchto korunek tvoří kov. Jeho tloušťka je celkem slušná – cca 0,5 mm a je vyroben ze slitin na bázi kobaltu a chromu nebo niklu a chromu. Někdy se používá i palladium, zlato a platina.

 • Zirkonová korunka

  V poslední době se v protetice stále častěji používají korunky vyrobené z oxidu zirkoničitého. Tyto nesnímatelné konstrukce se skládají ze zirkonového základu, který je pokrytý keramikou. Zubaři zirkonové korunky preferují díky jejich pevnosti a estetickému vzhledu. Z toho důvodu lze zirkonovou korunku nainstalovat na jakýkoli zub, a to i na žvýkací nebo přední zub. Pacienti pak často uvádějí, že jejich umělý zub je lepší než ten přirozený. 

  Zirkonové korunky jsou vyvíjeny pomocí počítačových technologií. Tato metoda umožňuje vyrábět korunky, které se vyznačují velmi vysokou přesností a ideálně tak sedí v ústech pacienta.

 • Můstková protéza

  Můstková protéza je nejběžnější druh fixní protézy. Vypadá opravdu jako můstek, který je připevněn k zubům pomocí korunek, korunek s čepy nebo inlayí.

  Pokud ztratíme byť jen jeden zub, ztrácíme schopnost adekvátně žvýkat potravu. Velmi často se sousední zuby nakloní do mezery po chybějícím zubu, nebo se zub z protější čelisti začne pohybovat směrem dolů k chybějícímu zubu. Čelisti pak ztrácí svůj přirozený tvar a vzniká deformace skusu.

  Někdy se po odstranění žvýkacích zubů mezi předními zuby vytvoří mezery, protože zuby se odchylují směrem k místu po odstraněném zubu. To samozřejmě změní estetický vzhled chrupu, proto je důležité včas kontaktovat zubního lékaře a zkonzultovat s ním protetické ošetření.

 • Skeletová protéza

  Skeletová protéza. Nejmodernějším způsobem obnovy chybějících zubů je implantace. Ta je však poměrně drahá. Pokud si pacient nemůže dovolit implantaci, stomatologové doporučují instalaci skeletové protézy. Skládá se z několika částí – oblouku vyrobeného z plastu nebo kovu a umělých zubů namontovaných na simulované dásni. Jedná se o jednu z nejpřesnějších, nejpohodlnějších a nejmodernějších technologií, která je široce používána v moderní stomatologii. Instalace se skládá z plastové základny, umělých zubů, propojených kovovým obloukem s upevňovacími prvky. Pomocí tohoto druhu protetiky lze vyřešit problém částečné nebo vícenásobné ztráty zubů.

 • Snímatelné zubní protézy

  Snímatelné zubní protézy představují způsob, jak nahradit chybějící zuby a okolní tkáně. Existují dva typy zubních protéz – částečné snímatelné náhrady a totální snímatelné náhrady. Totální zubní protézy se volí v případě, když pacientovi chybí všechny zuby. Absence zubů může být na jedné čelisti nebo na obou najednou. Částečné protézy se používají, když jsou zachovány alespoň některé zuby.

  Moderní zubní protézy mají dlouhou výdrž a vypadají skvěle. Jsou vyrobeny ze speciálních akrylových plastů, vyvinutých pro použití ve stomatologii, prostřednictvím různých technik. Vyrábějí se podle individuálních parametrů každého pacienta, podle požadované velikosti, tvaru a barvy. Pokud se o snímatelnou zubní protézu budete správně starat, bude mít krásný vzhled i několik desítek let.

Protetika

Korunky, onlay, fazety
Korunka metalokeramická
vč. preparace, otisků a fixace
9.000 Kč
Korunka zirkonová bez keramického vrstvení
vč. preparace, otisků a fixace
9.000 Kč
Korunka zirkonová vrstvená keramikou
vč. preparace, otisků a fixace
10.500 Kč
Korunka sklokeramická IPS eMax
vč. preparace, otisků a fixace
14.000 Kč
inlay/onlay IPS eMax
vč. preparace, otisků a fixace
8.000 Kč
Estetická fazeta keramická
vč. preparace, otisků a fixace
11.000 Kč
Snímatelné náhrady
Částečná snímatelná náhrada imediátní6.500 – 8.500 Kč
Částečná snímatelná náhrada z termoplastu9.500 Kč
Částečná snímatelná náhrada skeletová15.000 – 18.000 Kč
Totální zubní náhrada PREMIUM15.000 Kč
Totální zubní náhrada základníHrazeno ZP