Korunky budoucnosti

Díky digitálním technologiím medicína v posledních letech dosáhla nové úrovně kvality – úrovně digitální přesnosti. Čím přesněji je korunka zhotovena, tím pohodlnější je pak žvýkání. Díky správně rozložené zátěži nedochází k poškození čelistního kloubu. Čím přesněji korunka k zubu přiléhá, tím déle vám bude sloužit a bude chránit váš zub před bakteriemi.

Medicína budoucnosti je vysoce precizní a individuálně orientovaná. Díky ní dochází ke zlepšení kvality života pacienta.

Korunky budoucnosti chrání nejen zub, ale také zdraví celého ústního a čelistního systému.

Digitální korunky – přesnost až na 2 mikrometry

Čím přesněji korunka k zubu přiléhá, tím déle vydrží. Dnešní korunky se už nevyrábějí „od oka“ jako tomu bylo dřív. Zubař vytvoří 3D model na počítači a zubní technik pomocí digitální frézky zhotoví korunku. Přesnost frézky je 2 mikrometry, tj. 0,002 milimetru. Údaje od výrobce naší frézky 3Shape najdete na adrese https://www.3shape.com/en/scanners/trios.

Odolný zirkon

Korunky se vyrábějí z japonského oxidu zirkoničitého zvaného Katana. Jeho pevnost v ohybu je 11 tun na cm2, což je více než 1100 MPa.

Zirkoniové korunky mají mnoho výhod:

  • jsou odolné,
  • jejich životnost je až 20 let,
  • jsou hypoalergenní,
  • mají výbornou propustnost světla,
  • nemají tmavý lem kolem okraje dásně,
  • jejich výroba je rychlá, již od jednoho dne a více

Náklady na zirkonové korunky jsou téměř stejné jako náklady na metalokeramické korunky. Vyberte si ten materiál, který pro vás bude nejvhodnější. Myslete na své zdraví, ne na cenu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *